W dniach 29 lutego- 6 marca 2016 r. czternastoosobowa grupa uczennic i uczniów  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej skorzystała  po raz pierwszy z możliwości udziału w obozie szkoleniowym Euro Week- Szkoła Liderów dla uczniów szkół gimnazjalnych. Inicjatywę tę firmuje Europejskie Forum Młodzieży.

Program Euro Week- Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratyczne społeczeństwa dzisiejszej Europy. Organizatorzy starają się dotrzeć do młodzieży zainteresowanej rozwijaniem tak cenionych obecnie umiejętności jak: przewodzenie, autoprezentacja, praca w zespole.

Zajęcia odbywały się w miejscowości Długopole Zdrój na Ziemi Kłodzkiej i były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów integracyjnych, gier symulacyjnych oraz praktycznych ćwiczeń przez wolontariuszy z wielu krajów świata. Znaleźli się wśród nich szkoleniowcy  Europejskiego Forum Młodzieży z Kenii, Wietnamu, Indii, Włoch, Meksyku; ludzie posiadający wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

Uczestnicy obozu brali udział w zajęciach, które odbywały się w większości w języku angielskim, poznawali różne kraje świata, przełamywali stereotypy na temat innych ludzi i kultur, pokonywali bariery językowe, doskonalili swoje umiejętności, poznawali rówieśników z różnych stron Polski. Atrakcją okazał się również jednodniowy wyjazd do Pragi, w czasie którego zwiedzano, m.in. Hradczany oraz praską Starówkę. Młodzież miała też okazję do przejażdżki metrem.

Wyjazd zorganizowała nauczycielka języka angielskiego Marzanna Rachańska; opiekę nad uczniami pełniła również Ewa Majchrzak.

Uczestnicy obozu uznali udział w nim jako emocjonujący i bardzo przydatny w nauce języka.

Red. eem