W dniu 27.04.2016 w ramach współpracy z Przedszkolami Gminnymi w Poniatowej odbył sie Pierwszy Festiwal Piosenki "Taki duży, taki mały". Mali artyści zostali wyróżnieni w eliminacjach przedszkolnych, a następnie jako laureaci wystąpili na deskach sceny gimnazjalnej, prezentując swoje talenty wokalne. Młodzież naszej szkoły, jako gospodarze, przygotowała kilka piosenek, zaś Pani Dyrektor Bożena Mroczkowska wręczyła wszystkim uczestnikom medale oraz dyplomy uznania. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Marzanny Rachańskiej sprawował pieczę nad organizacją i przebiegiem wspaniałego koncertu. Liczymy, że za rok również przeniesiemy się w bajkowy świat muzyki.