W dniach 19-20 maja 2016r.  klasy II C i II D, wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę w przepiękny zakątek Polski – Roztocze. Wędrówka rozpoczęła się od Krasnobrodu. W tym malowniczym miejscu uczniowie mogli zobaczyć XVII-wieczne Sanktuarium Maryjne oraz drewniane kaplice na wodzie.

Następnie wycieczka udała się na długo wyczekiwany Paintball. Akcja rozgrywała się w okolicach Zwierzyńca, na sztucznym poligonie.  Uczestnicy wzięli udział w krótkim spotkaniu organizacyjnym i szkoleniu, a następnie otrzymali specjalne ubrania i sprzęt. Po zakończeniu gry wspólnie rozpalili ognisko. Wieczorem, w ośrodku („U Buzunów”) uczestnicy wycieczki zorganizowali dyskotekę i choć trwała ona krótko była udana.

Dzień drugi rozpoczął się od przejażdżki rowerowej, przez las Roztoczańskiego Parku Narodowego do Florianki. Na miejscu znajdował się mini-skansen, Ośrodek Hodowli Konika Polskiego, a także Dąb Florian. Następnie wycieczka wyruszyła do Rezerwatu Nad Tanwią, gdzie mieści się malownicze przejście doliną rzeki Tanwi, wzdłuż serii wodospadów „Szumy”.

Obie klasy, wraz z opiekunami wrócili do Poniatowej w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani. [AA]