• ,,Potrzeba odwagi, aby nie stawiać pod korcem światła swej wiary. Potrzeba wreszcie, aby w sercach ludzi wierzących zagościło to pragnienie świętości, które kształtuje nie tylko prywatne życie, ale wpływa na kształt całych społeczności". - Jan Paweł II

  • ,,Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

  • ,,Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości". - Jan Paweł II

  • 1
  • 2
  • 3
ZMAGANIA SPORTOWE

Szukaj na stronie

Ostatnio dodane zdjęcia

Janowi Pawłowi II w podziękowaniu

 

***

To ty nauczyłeś mnie

Czym jest prawdziwa wiara

Tak głęboka że aż bez dna

Jak płomień świecy

Który rozpali każdą duszę

 

To ty pokazałeś mi

Czym jest prawdziwa miłość

Tak wielka że aż bez granic

Jak lekarstwo

Na każdy ból duszy

 

To ty ukazałeś mi

Czym jest prawdziwa nadzieja

Tak ogromna że uczyni każdy cud

Jak ziarno które wyrośnie na jałowej ziemi

 

Dnia 25.05.2017 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej miały miejsce uroczystości z okazji święta szkoły poświęcone naszemu patronowi, świętemu Janowi Pawłowi II.

Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele władz miasta, Rady Rodziców oraz ks. proboszcz Piotr Petryk.

Akademię z tej okazji przygotowały Anna Gucma, Marta Jaskot i Ewa Majchrzak; za dekorację odpowiadały Lucyna Wałaszkiewicz i Mirosława Kuta, a za oprawę muzyczną Grzegorz Przybycień. Na scenie ujrzeliśmy uczniów klas: I ,,a”, I „b”, I „c”, I „d”, II „b”,
 II „c”, II „d”, III „b”, III „c”, III „d”. Konferansjerami byli Aleksandra Bożym z III „c” oraz Mateusz Bownik z II „d”.

Uroczystość ta zbiegła się z piętnastą rocznicą istnienia szkolnego zespołu „Od teraz”.

 Z tej okazji akademię uświetnili swoimi występami absolwenci: Dorota Pietraś, Małgorzata Szpunar i Łukasz Jackowski – dawni członkowie zespołu. Przedstawiciele władz miasta wręczyli jego opiekunom: Sławomirowi Sudemu i Grzegorzowi Przybytniowi list gratulacyjny od Burmistrza Poniatowej.

Uczniowie przyjęli występ kolegów entuzjastycznie. Z całą pewnością na długo pozostanie on w naszej pamięci. Przypomniał społeczności gimnazjalnej, jak wielkim człowiekiem był Jan Paweł II. Podobały nam się piosenki oraz słowa wierszy,
a jeden z nich – motto tego artykułu – napisała uczennica klasy III „a” Aleksandra Karabela.